Нагадуємо, що через воєнні дії в Україні цьогоріч скасовано проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти, відповідно втратили чинність накази, що регламентують проведення ЗНО.
Про деякі особливості вступної кампанії у 2022 році далі.
Вступні випробування на бакалаврат
Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра будуть використовувати результати національного мультипредметного тесту (НМТ).
НМТ – комп’ютерний онлайн-тест, що складатиметься з трьох блоків: українська мова, математика та історія України. Тестування не можна буде пройти вдома, адже воно відбуватиметься в спеціальних тимчасових екзаменаційних центрах (приміщеннях шкіл, університетів), створених у населених пунктах України (за погодженням з органами державної влади), а також у деяких країнах Європи. Перелік країн і міст, де можна буде пройти НМТ, невдовзі з’явиться на нашому сайті.
Передбачено проведення трьох сесій НМТ: основної – друга половина липня, серпень, додаткової – серпень, спеціальної – вересень. Переважна більшість учасників НМТ братиме участь в основній сесії тестування, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Найближчим часом графік проведення НМТ буде затверджено і оприлюднено на нашому сайті. Важливо, що в травні потенційні учасники НМТ мають підтвердити своє бажання складати тест і повідомити про те, де саме вони його планують проходити.
На сайті https://testportal.gov.ua вже повідомляли про те, яким саме буде НМТ (розповідали про типи завдань, з яких вони тем, скільки їх). Наразі для вас став доступним ще й демонстраційний варіант тесту, з яким доречно попрацювати всім майбутнім учасникам.
Тут лишень зазначимо, що тест міститиме по 20 завдань з кожного блоку, виконати які потрібно за 120 хвилин. Докладніше про зміст блоків НМТ – тут.
Зазначимо, що після завершення виконання всіх завдань НМТ учасник отримає кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені у шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення тестових балів у шкалу 100–200 подано у додатку 6 до Порядку. Так, аби отримати 100 балів, достатньо набрати хоча б по одному тестовому балу за виконання кожного блоку. Максимальна кількість балів за кожний блок (по 35 з української мови та історії України, 30 з математики) відповідатиме 200 балам за шкалою 100–200. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, але й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу.
До результатів кожного блоку НМТ буде застосовано ваговий коефіцієнт відповідно до спеціальності, на яку абітурієнт вступає. Фактично вступник може краще спланувати стратегію виконання завдань, адже заздалегідь оприлюднені коефіцієнти дають змогу визначити, результати якого блоку є визначальними для вступу на ту чи ту спеціальність:
Зауважте, для вступу також можна буде використовувати результати ЗНО 2019–2021 років.
Що це означає? Якщо, до прикладу, у 2020 році абітурієнтка планувала вступати на медичну спеціальність і подавала результати ЗНО з біології, цьогоріч, вона також може подавати результат з біології для вступу на медичну спеціальність або на будь-яку іншу спеціальність, де біологія у 2020 році була одним із конкурсних предметів.
Минулорічні результати можна подавати і замість результатів окремих блоків НМТ, але тільки якщо різниця між цьогорічними результатами окремого блоку і минулорічними балами ЗНО не перевищує 15 балів.
Тому учасник, який минулого року набрав 200 балів на тесті ЗНО з історії України, зможе використати цей результат ЗНО замість блоку НМТ з історії України, однак за умови, якщо набере не менше 185 балів за цей блок на НМТ.
Такий підхід не дозволить учасникам минулих років усі 120 хвилин працювати з одним блоком завдань, а значить, мати необґрунтовану перевагу над цьогорічними вступниками.
Вступ 2022
На основі повної загальної середньої освіти вступають на перший курс для здобуття ступеня бакалавра. Денна, заочна (заочно/дистанційна) форма навчання
Реєстрація електронних кабінетів з 1 липня. Подання заяв до вступу з 29 липня.
Закінчення прийому заяв та документів:
- Від осіб які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, nворчих конкурсів о 18 00 8 серпня.
- Від осіб які вступають за результатами НМТ, а також творчих конкурсів, які були складені з 01 до 18 липня до 18 00 23 серпня (денна), 26 серпня (заочна).
Термін проведення вступних випробувань
Індивідуальні усні співбесіди з 09 до 16 серпня включно.
Творчі конкурси з 01 до 18 липня.
За кошти фізичних та/або юридичних осіб з 09 до 16 серпня.
Термін оприлюднення рейтингового списку вступника
На місця за державним замовленням
За результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди та квотою-2 (перший етап) не пізніше 17 серпня до 12 00.
За квотою-2(другий етап) не пізніше 29 вересня до 12 00.
Інші не пізніше 29 серпня.
За кошти фізичних та/або юридичних осіб
Не раніше 18.00 02 вересня(денна).
Не раніше 18.00 04 вересня (заочна).
Термін виконання вступниками вимог до зарахування
На місця за державним замовленням
За результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди та квотою-2 (перший етап) 20 серпня до 10 00.
За квотою-2 (другий етап) не пізніше 29 вересня до 18 00.
Інші не пізніше 29 серпня.
За кошти фізичних та/або юридичних осіб
Не раніше 18 00 09 вересня.
Термін зарахування вступників
На місця за державним замовленням
За результатами позитивної оцінки індивідуальної усної співбесіди та квотою–2 (перший етап) не пізніше 22 серпня до 15 00.
За квотою - 2 (другий етап) не пізніше 30 вересня до 10 00.
Інші 05 вересня.
За кошти фізичних та/або юридичних осіб
Не пізніше 30 вересня (денна).
Не пізніше 10 вересня (заочна).
Переведення на вакантні місця державного замовлення
Для осіб, які зараховані за кошти фізичних та/або юридичних осіб на основі повної загальної середньої освіти – не пізніше 19 вересня.
Вступ за державним замовленням
та за кошти фізичних та/або юридичних осіб:
бали НМТ (або індивідуальної усної співбесіди)
з української мови (перший предмет), математики
(другий предмет) та історії України (третій предмет),
+
Мотиваційний лист
або
бали ЗНО 2019-2021 років
з трьох конкурсних предметів
(передбачених Правилами прийому)
+
Мотиваційний лист
Вартість навчання (першій рік навчання, інформація 2021 року)
Денна форма навчання:
- освітня програма Менеджмент. Управління проектами - 24 000 грн
- освітня програма Комп'ютерні науки. Управління проектами - 26 000 грн
Заочна форма навчання:
- освітня програма Менеджмент. Управління проектами - 15 600 грн
Якщо одним із пунктів Ваших видатків є витрати на навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.
Держава зобов’язується відшкодувати витрачені кошти на оплату навчання в дошкільних, позашкільних закладах, закладах загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.
Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім’ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).
Особа, що хоче отримати виплату повинна відповідати наступним критеріям:
- мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);
- не бути приватним підприємцем;
- розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки (враховується заробітна плата із вирахуваннями ЄСВ, обов’язкових страхових Накопичувального фонду та до недержавного пенсійного фонду);
- оформити знижку необхідно до кінця податкового року, наступного за звітним. Наприклад, у 2020 році податкова знижка буде враховувати витрати понесені на навчання в 2019 році, а в 2021 році за 2020 рік.
Відшкодування розповсюджуються лише на послуги вітчизняних вищих навчальних закладів та не враховує оплату додаткових курсів чи навчання на військовій кафедрі.
Розмір податкової знижки складе 18 % від вартості навчання. Під час розрахунку відшкодування враховуються фактичні витрати понесені в звітному році (до 2019 року повертались кошти лише за ті семестри, що входили до поточного року, наприклад, 4 місяці навчання у 2019 році вносились до декларації на 2019 рік, тоді інші відображалися б у декларації на 2020 рік).
Контакти:
Давідіч Наталія Василівна
тел. (050) 228 53 61
Кафедра Управління проектами в міському господарстві і будівництві:
кімн. 325 (корпус ЦК, 3 поверх), телефон: (057) 707-31-32, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.