Гарячі запитання та відповіді щодо вакцинації проти COVID-19 та допуску до роботи. Що і як робити з 8 листопада?

08 листопада 2021 року набирає чинності наказ МОЗ №2153 від 04.10.2021 року “Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням”. Пункт 3 цього наказу передбачає, що працівники закладів освіти всіх рівнів, незалежно від типу та форми власності, мають обов’язково отримати щеплення проти Covid-19. Це зумовлено тим, що працівники закладів освіти працюють в умовах підвищеного ризику й наражають на небезпеку себе та інших, а також, щоб забезпечити можливість очного освітнього процесу. 

У зв’язку з тим, що освітній омбудсмен отримав багато звернень та запитань від керівників закладів освіти, педагогічних працівників щодо правомірності відсторонення не вакцинованого працівника від роботи, правових підстав такого відсторонення, щодо того, чи зберігається заробітна плата у відстороненого від роботи нещепленого працівника тощо, ми надіслали лист із проханням надати роз’яснення до Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України та до  Державної служби України з питань праці.

Від двох відомств ми отримали відповіді, вони наведені у дописі. Також ми отримали нові запитання від учасників освітнього процесу, на які надаємо наші юридичні роз’яснення. 

У нашому дописі застосовуються скорочення: 

Міністерство охорони здоров’я – МОЗ;

Державна служба України з питань праці – Держпраці.

Читати далі...

tov

fstudents

Ми у соцмережах

instagram pmf telegramyoutube

Гімн Університету

nuue

На сайті 363 гостей та користувачі відсутні